Start Webbutik Asta StrömbergInnehåll efter formgivare

Asta Strömberg

Visar alla 2 resultat

Av Jonas LundmanServeringstillbehör

Ishink strömbergshyttan kristallmassa signerad av Astra Strömberg 1969

3 092 views1 Kommentar
kr 380.00

Tung ishink från Strömbergshyttan i kristallmassa, av Signerad Astra Strömberg troligen 1960-talets slut, Skimrar i lite blått från ovansidan. trGlas höjd ca 13.5 cm, ca 11 cm i diameter. Totalbredd ca 12 cm. Vikt 1.2 kg. Tång 16 cm. Naggfri, anses felfri. enstaka repa kan förekomma.

Visa hela produktenLägg till i varukorg

#Strömbergshyttan #Asta Strömberg #Karaffer #Serveringstillbehör #Bröllop #Fest #Ishink #Glas #Kristallglas #1900-talets mitt #1960-tal #Sverige #Europa #Nordeuropa #Skandinavien #Höör #retrolux #retroluxantik

Av Jonas LundmanVaser

Strömberghyttan Diamant vas i konstglas av Asta Strömberg

3 987 views1 Kommentar
kr 380.00

Tung Vas i konstglas i blå ton, ur serien Diamant av Asta Strömberg, strömbergshyttan. Signerad, numrerad. Detta exemplar är felfri. Föremålet får olika skiftningar huruvida ljuset faller. Höjd 13 cm, totalbredd densamma. 2.5 kg.

Denna produkt är såld.

Visa hela produktenLäs mer

#Strömbergshyttan #Asta Strömberg #Vaser #Glas #Blå #1900-talets mitt #Sverige #Europa #Nordeuropa #Skandinavien #Höör #retrolux #retroluxantik